Adnan Oktar Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Adnan Oktar Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

1956 yılında Ankara’da dünyaya gelen Adnan Oktar cemaat lideri ve yazardır. Adnan Hoca ismi ile bilinen ve Harun Yahya rumuzu ile yazan Adnan Oktar, Ahmet ismini de zaman zaman tercih etmiştir. Adnan Oktar dünya çapında bir üne sahiptir.

Akit gazetesi ile Milli Gazete’de yazılarının yayınlandığı dönemlerde konferanslar düzenleyerek ülkenin birçok şehrinde toplantılar yapmıştır. Basında adından sıkça söz edilen Adnan Oktar, magazin basınının da ilgilendiği bir simadır.

Adnan Oktar, gerçek soyadının Arslanoğulları olduğunu belirtmektedir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Felsefe ve Tarih Bölümlerinde okuyan Adnan Oktar, öncesinde 1979 senesinde İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimarlık Bölümü’nde okumuştur. Online medya yönetimi yaptığı internet siteleri ve çalışanlarının yönettiği portallar ile teknoloji çağını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan Adnan Oktar bu konuda çeşitli adımlar atmaktadır. Biyolojik evrimi tamamı ile reddeden Adnan Oktar, kökten dinci bir tutum izlemekle birlikte, dini yorum kısmında da kendine özel analizlerle gündeme gelmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*