Anıl İlter Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Kocaeli üniversitesi spor akademisi mezunu olan Anıl İlter aynı zamanda Kuşdili oyunculuk merkezinde aldığı oyunculuk eğitimi ile dizilerde başarılı bir kariyere sahiptir. 1 Ocak 1980 İstanbul doğumlu sanatçı, reklamlarda rol almaya başladığı 2008 yılından bu yana dizilerin arayan oyuncusu olarak televizyon ekranında sık rastladığımız sanatçılar listesindedir.

Öyle bir geçer zaman ki dizisinin Sedat karakterini de başarıyla oynayan Anıl İlter, Akbank reklamlarında da rol almıştır. En son Fox TV için çekilen Kahireli Palas dizisinde Murat isminde bir karakteri canlandıran sanatçı; bir avuç deniz, Gece Gündüz, Ece, Aile reisi, Ölümsüz kahramanlar gibi dizi projelerinde de yer almıştır.

Halen televizyon ekranlarında dönen Renault Symbol reklam filminin de starı olan Anıl İlter, kariyerini sinema da devam ettirmek istiyor. Beyaz perde de ekstrem rollerde yer almak istediğini dile getiren sanatçı, sahnede olmayı sevdiğini ve bu yüzden spor akademisinden sonra drama ve oyunculuk dersleri alarak bu sektöre yöneldiğini belirtiyor.

Anil-Ilter

Kocaeli’nde öğrencilik yıllarında da amatör olarak tiyatro ile ilgilenen sanatçı, kariyerini azmine ve sinemaya olan düşkünlüğüne borçlu olduğunu söylüyor.  Sunuculuk görevini de başarı ile gerçekleştiren sanatçı, FotoModo (Turkmax) ve Fazla mesai (TRT) isimli programların da sunuculuğunu yapıyor. Bir kız babası olan Anıl İlter, sosyal medyayı aktif olarak kullanan sanatçılar arasında yer alıyor. Üniversite de okuduğu sıralarda yerel bir kanal da sunuculuk yaparken bu sektöre alıştığını da belirten sanatçı, doğma büyüme İzmitlidir. Kaynak; 5 haber

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*