Aslı Enver Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Aslı Enver Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Aslı Enver 10 Mayıs 1984 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır. Günümüz yılına (2013) göre 29 yaşında olan ünlüler arasında yer almaktadır. 2012 yılında Birkan Sokullu ile evlenerek Aslı Enver Sokullu adını almıştır. Evlilikleri halen devam etmektedir.

1984 yılında İngiltere ‘ de doğmuştur. Londra ‘ da dünyaya gelen oyuncu 12 yaşına kadar burada yaşamıştır. 12 yaşından sonra Türkiye ‘ ye gelmiştir. Pera Güzel Sanatlar Lisesi ‘ nden mezun olduktan sonra Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü ‘ nden mezun olmuştur. Kariyerine ilk olarak 2 dakikalık bir rolle sitcom da başlamıştır. Daha sonraları Ayna adlı kısa film de rol almıştır. Hayat Bilgisi dizisinde Hazal rolü ile Kerem ‘ in kız arkadaşı rolünü oynamıştır. Yıldızının bu dizide parlamaya başlamasının ardından rol aldığı Kavak Yelleri dizisinde kariyerinde en üst noktaya gelmiştir. Bu dizi de canlandırdığı Mine rolü ile seyirciye kendisini tanıtmıştır.

Aslı Enver  Sokullu en son olarak Suskunlar dizisinde rol almıştır. Burada Ahu karakterini canlandırmıştır. Şu an Kanal d’ de yayınlanacak olan Kayıp dizisinde Özlem Albayrak adlı karaktere hayat verecektir.

Aslı Enver’i daha önce nereden tanıyorum diyecek olursanız Kavak Yelleri dizisindeki Mine karakterinden tanıyor olabilirsiniz diyebiliriz. Aslı Enver, Kavak Yelleri dizisindeki Mine karakteriyle Almanya’dan gelen kötü bir genç ve güzel kızı canlandırmıştır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*