Ata Demirer Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında

Ata Demirer Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli

Türkiye’nin sevilen komedyenlerinden ve sinema filmi oyuncularından biri olan Ata Demirer, 6 Temmuz 1972 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Bursa doğumlu olan oyuncu, tiyatrocu, komedyen Ata Demirer günümüz yılına (2013) göre 41 yaşında olan ünlüler arasında yer almaktadır.

Bursa Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nü kazanıp ve oradan mezun olan Ata Demirer daha sonra müzisyenlik yapmaya başlamıştır. Müzisyenlik yaptığı dönemlerde komedi yeteneğinin de olduğunu keşfeden Ata Demirer, arkadaşlarının desteği ile de barlarda komedyenlik yapmaya başlamıştır.

Daha sonralarında ise tiyatrolarla tanışan Ata Demirer, bir çok tiyatro oyununda rol almayı başarmıştır. Korsan TV adlı televizyon programını hazırlayan Ata Demirer daha sonra televizyonda bir çok kişi tarafından görülmesinden itibaren televizyon dünyasının kapılarını aralamayı başarmıştır.

Atv ekranlarında yayınlanan adeta bir kült haline gelmiş olan Avrupa Yakası dizisinde üç sezon boyunca Volkan karakterini canlandırmıştır. Ayrıca “Tek Kişilik Dev Kadro” isimli stand-up şovuyla da bir çok kişinin beğenisini kazanan Ata Demirer daha sonra bir çok sinema filminde rol almıştır. Hatta Eyvah Eyvah, Eyvah Eyvah 2, Berlin Kaplanı gibi sinema filmleri kendisi yazıp kendisi oynamıştır.

Ata-Demirer

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*