Ayşe Arman Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Ayşe Arman Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Alman balerin Veronica Arman ve Mehmet Arman’ ın kızı olarak 9 Aralık 1969’ te Adana’da dünyaya gelen Ayşe Arman aktivist kişiliği ile bilinmektedir.  Ayşe Arman’ın babası vefası etmiş ve onu kaybettikten sonra yazılarında zaman zaman ona olan sevgisini anlatmaktadır. Liseyi Tarsus Amerikan Lisesi’nde,  üniversiteye ise İstanbul Üniversitesi Basın Yayın bölümünde başlamış ve tamamlamadan ayrılmıştır. Ayşe ARMAN’ın kaleme aldığı yazıların diğeri konular ise genelde, kadın-erkek ilişkileri, alman anne ve yarı Almanlık ve özel hayatı ile ilgilidir. Hürriyet Gazetesi için kaleme aldığı yazılarının yanı sıra, Arman’ın ünlülerle yapmış olduğu röportajlarda ülke basınında önemli etkiler yaratmıştır.

Pazar röportajları, köşe yazarları ile başarılı bir gazeteci kimliğine sahip olan ARMAN, ilk ödülünü 1989 yılında Cumhuriyet Gazetesi için çalıştığı bir dönemde almıştır. Bu ödül “Bülent Dikmener” Ödülüdür

Gazeteciliği kimliğinin yanı sıra Ayşe ARMAN’ın yayınlanmış kitapları da vardır: “Alya, Sevgilim ve Ben”, “Kimse Sormazsa Ben Sorarım”, “Kimse Okumazsa Ben Okurum”

Haldun Dormen’in oğlu Ömer Dormen ile evli olan Arman’ ın bu evlilikten olan Alya adında bir de kızları vardır. Arman, ailesiyle birlikte Dubai’de yaşamaktadır.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*