Ayşegül Aldinç Vikipedi Kaç Yaşında

Ayşegül Aldinç Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

1957 yılında doğan Ayşegül Aldinç, şarkıcı ve oyuncudur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden mezun olan Ayşegül Aldinç, 1981 yılında Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil etmiştir. Bunun ardından 1988 yılında ilk albümünü çıkaran şarkıcı, 1991 yılında ikinci albümü Benden Söylemesi, 1994 yılında üçüncü albümü Alev Alev, 1996 yılında dördüncü albümü Söze Ne Hacet’i çıkarmıştır.

Ayşegül-Aldinç

Ayşegül Aldinç tüm bu albümleri çıkardığı sırada birçok yabancı ülkede konserler de vermiştir. Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Sovyetler Birliği’nde de konserler veren Aldinç, şarkıcılık kariyerinin yanı sıra oyunculuk kariyeri ile de oldukça başarılı bir tablo çizmiştir. Birçok sinema ve televizyon filminde rol alan Aldinç, televizyon dizilerinde de halen oynamaktadır.

Katırcılar, Yağmur Kaçakları, Ağrı’ya Dönüş, Yeşil Bir Dünya ve Gerilla isimli sinema filmlerinde rol almış olan Ayşegül Aldinç, Acımak, Taşların Sırrı, Aziz Ahmet isimli televizyon filmlerinde de rol almıştır. Müzik ve oyunculuk alanlarında kendini kanıtlamış olan Ayşegül Aldinç’in her iki dalda da birçok ödülü bulunmaktadır. Aldinç şimdilerde Show Tv’de yayınlanan Pis Yedili adlı televizyon dizisinde rol almaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*