Beyazıt Öztürk Vikipedi Kaç Yaşında

Beyazıt Öztürk Vikipedi Kaç Yaşında

Yılların komedi talk show programcısı ve sunucusu olan Beyazıt Öztürk, 12 Mart 1969 tarihinde Bolu’da dünyaya gelmiştir. Televizyon camiasında kısace Beyaz diye bilinen Beyazıt Öztürk, günümüz yılına (2013) göre 44 yaşına girmiş ünlüler arasında yer almaktadır.

Çoğu zaman bahsettiği gibi Beyazıt Öztürk babasının polis olması nedeniyle çeşitli yerlerde ilk ve orta öğretimini tamamlamıştır. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Seramik-Heykel Bölüm’ünü kazanarak orada eğitimine devam etmiştir.

 

Uzun yıllardır Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show’un sunuculuğunu yapmakta olan Beyazıt Öztürk, Türkiye için cuma gecelerinin vazgeçilmez isimlerden biri olmayı başarmıştır. Ayrıca “Hani Benim Recebim” parçasını seslendiren Beyazıt Öztürk, bu şarkının da için bulunduğu “Beyaz Türküler” adlı albümü çıkarmıştır.Beyazıt-Öztürk

Tüm bunlar ile birlikte Beyazıt Öztürk, Sır Çocukları, Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü, O Şimdi Mahkum, Sır Çocukları, Dansöz, Nihavend Mucize gibi sinema filmlerinde rol almıştır.

Ayrıca şu sıralar Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Yalan Dünya dizisinde Rıza karakterini canlandırmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*