Candan Erçetin Vikipedi Kaç Yaşında

Candan Erçetin Vikipedi Kaç Yaşında Nereli

Candan Erçetin hayatla kısa sürede yüzyüze kalmış, hayatını müziğe adamış. Diliyle, sözüyle, müziğiyle ülkemize ve kendine bir ün kazandırmıştır.

candan-erçetin

Candan, 1986 yılında Norveç Oslo ‘da düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasında Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak kendini bizlere tanıtmıştır.

İlk albümü “Hazırım” ile 1995 yılında raflarda yerini alan Candan Erçetin, 2013 yılında çıkardığı “Milyonlarca Kuştuk” adlı son albümüyle ön plana çıkmıştır. Son albümünü Zümrüd-ü Anka kuşundan esinlenerek hazırlayan Candan Erçetin albümüyle büyük ilgi görmüş.

Uzun yıllar Galatasaray Lisesinde müzik öğretmenliği yapan Candan Erçetin. Diliyle, üslubuyla 2009 yılından beri Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrencilere diksiyon dersi vermektedir.

Ayrıca sanatçımız bir çok tv programında ve filmlerde rol almıştır. Bu alanlara fazla önem vermeyen sanatçı, Türk müziğine katkılarıyla gönlümüzde büyük yer tutmuştur.

Konserlerinde onbinlerce hayranının kendine eşlik etmesi onu müziğin can’ı yapmaya yetmektedir. Türk müziği ve halkı her zaman onun yanındadır.

Candan Erçetin’e hayatında ve müzik yaşamında başarılarının devamını diliyoruz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*