Ceyhun Yılmaz Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

5 Ekim 1976 İstanbul da dünyaya gelen Ceyhun Yılmaz komedyan, yazar, şair, oyuncu, radyocu ve sunucudur. İstanbul da Bahçelievler de Kazım Karabekir ilköğretim okulunda ilköğrenimini tamamlayan Ceyhun Yılmaz, Yeşilköy 50. Yıl lisesinde okudu. Daha sonra açık öğretim okumaya karar veren fakat iki yıl sonra açık öğretimden ayrılan Ceyhun Yılmaz çeşitli özel kanallarda yapım yardımcılığı görevlerini başarıyla yürüttü.

TGRT de spor servis müdür yardımcılığını 1997 – 1999 yılları arasında gerçekleştiren Ceyhun Yılmaz, 1998 yılında spor muhabirliği yapıyordu. 2000 senesinde radyo programı yapmaya başlayan ve radyo da yaptığı programla adından söz ettiren Ceyhun Yılmaz, şiir kitabını 2002 yılında çıkarmıştır.

Ceyhun-Yilmaz

2002 yılında askere giden ve önce 4 ay doğu görevi sonrasında rütbeli personeller için 107 gösteri yaptı. Türkiye’nin tüm illerini gezen ve asker olduğu için bu gösterileri ücret almadan gerçekleştiren Ceyhun Yılmaz, 2003 yılında askerliği bitirir bitirmez radyo programlarına geri döndü. Cine 5, HaberTürk ve TRT için çalışmaya devam eden Ceyhun Yılmaz aynı zamanda Türk Böbrek Vakfı ve Türk eğitim vakfı gönüllülerindendir. Şiir kitaplarının gelirlerini bu vakıflara bırakan Ceyhun Yılmaz, 2006 yılında 13 Mayıs 2006 da art arda talihsizlikler yaşadığı için sanat hayatına bir süre ara vermeyin tercih etmiştir.

Maskeli beşler, Hababam Sınıfı, Osmanlı Cumhuriyeti, Melekler Korusun, Leyla ile Mecnun, Çakallarla Dans projeleri sanatçının içinde yer aldığı son çalışmalardır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*