Derya Şensoy Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Derya Şensoy Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli Wiki Boyu Kilosu

Türkiye’de tiyatro diyince ilk akla gelen isimlerden olan Ferhan Şensoy ve Derya Baykal çiftinin kızları olan Derya Şensoy, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Tam adı Neriman Derya Şensoy ünlü çiftin küçük kızıdır. Lise eğitimini Amerikan Lisesi’nden tamamlayan Şensoy daha sonra illüstrasyon ve tasarım eğitimi almak için New York’a gitti. Burada Parsons The New School for Design okulunu bitiren Şensoy kızı aldığı eğitimin meyvelerini yine ülkesinde göstermeyi tercih etmiştir.

“Deryalı Takılar” adını verdiği ve tasarladığı takı koleksiyonunu ülkemizde satışa çıkaran Şensoy ünlü Fotoğrafçı Mehmet Turgut ile bir süre aşk yaşadıktan sonra ayrıldı. Derya Şensoy’ un adı bugünlerde ise “Adını Feriha Koydum” dizisinin başrol oyuncularından Çağatay Ulusoy ile anılıyor.

Derya Şensoy, ATV’ de yayınlanan “Doksanlar” dizisinde rol almıştır geçen günlerde vermiş olduğu bir projede gelecekte sinemayla ilgili bir planı olmadığını ancak gelen teklifleri değerlendirebileceğini  belirtmiştir.

Tiyatro kökenli bir ailenin çocuğu olduğunu rol aldığı projelerde başarılı bir şekilde gösteren ŞENSOY kızı bundan sonra da daha başarılı projelere girecek gibi görünüyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*