Dolunay Soysert Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Dolunay Soysert Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kilosu Nereli

Dolunay Soysert, 25 Mart 1973 yılında Adana’da doğmuştur. Lise eğitiminden itibaren moda ve oyunculuk üzerinde eğitimler alan ve kendisini sürekli olarak geliştiren Dolunay Sert, günümüze kadar birçok projede oyuncu olarak görev aldığı görülmektedir. Sanat dünyasına ilk olarak İstanbul Şehir Tiyatrolarında girmiştir.

Tiyatro alanında kendini daha ileri seviyelere taşımak isteyen genç oyuncu eğitimi için bir süre Amerika’da yaşamıştır. Burada Nebraska Üniversitesinde tamamladığı eğitiminden sonra ise Cumhuriyet adlı filmde rol almıştır. Sinema piyasasında adını bu film sayesinde duyurdu.

Zor Adam, Tövbe, İlk Aşk, Mavi Gözlü Dev, Orada adlı filmlerde rol alan oyuncu aynı zamanda Bir İstanbul Masalı ve Bebeğim adlı dizide de görev almıştır. Oyunculuğunun yanı sıra Holiday On Ice buz gösterisinde ünlü çocuk romanı Peter Pan hikayesinin Türkçe Dublajını da yapmıştır. 2004 yılında aldığı ödüller ile başarısını ortaya koyan genç oyuncu, 2006 yılında Sinan Tuzcu ile dünya evine girmiştir. İkili evlendikten sonra 26. Uluslar arası İstanbul Film Festivali açılış töreninde sunuculuk yapmıştır. Yine eşiyle birlikte bir beyaz eşyasının reklam filminde eşiyle birlikte oynamıştır.

Şuanda halen birlikte olan çiftin son derece mutlu bir hayat sürdükleri görülmektedir.

Dolunay Dolunay-Soysert Dolunay-Soysert-Ayak Dolunay-Soysert-Bikini dolunay-soysert-png

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*