Ebru Gündeş Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Ebru Gündeş Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kilosu Nereli

Türkiye’nin sevilen sanatçılarından ve aynı zamanda dizi oyunculuğu ve sunuculuk yapan  Ebru Gündeş, 12 Ekim 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Günümüz yılına (2013) göre 39 yaşında olan ünlü sanatçı Ebru Gündeş, bir firmada konfeksiyon işçisi iken Neşe Demirkat ile tanışmasıyla birlikte müzik dünyasına giriş yapmıştır. Ebru Gündeş henüz albüm çıkarmadan önce bir başka büyük sanatçı Emel Sayın’a vokalistlik yapmıştır.

Azerbaycanlı iş adamı olan Reza Zarrab ile 2010 yılında dünya evine giren Ebru Gündeş, evliliğinden 1 yıl sonra yani 15 Ekim 2011 tarihinde Alara isimli kızını dünyaya getirmiştir.

İlk olarak 1993 yılında ‘Tanrı Misafiri’ adlı albümüyle başarılı bir çıkış yakalayan Ebru Gündeş, bu albümünü milyonlara satmayı başarmış olup ve hayranların gönlünde taht kurmuştur. Bu başarısından sonra hemen 2.albüm çalışmalarına başlayan tecrübeli sanatçı Ebru Gündeş, bu albümle 1995 yılında 1.Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde TSM En iyi Kadın Sanatçı Ödülü ve En İyi Şarkı Ödülü’nü alarak geceye damga vurmuş, birçok kitlenin ilgisini çekmiştir.

Bu başarılardan sonra kameralar karşısına geçen Ebru Gündeş, albümlerinin adını taşıyan televizyon dizilerinde başrol olarak görev almıştır. Şu anda 4 kez Kral TV Müzik Ödüller’ine alan tecrübeli sanatçı Ebru Gündeş, Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği O Ses Türkiye adlı şarkı yarışmasında juri üyeliği yapmaktadır .

ebru-gundes1 ebru-gundes2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*