Eda Ece Vikipedi Kaç Yaşında

Eda Ece Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Biyografi

Eda Ece 20 Haziran 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Yeni kuşak oyunculardan olan Eda Ece henüz 23 yaşındadır. Şişli Terakki Lisesi’nin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren oyuncu, cast ajanslarına kayıt olmuştur. İngilizce ve Almanca dillerini bilen oyuncu, oyunculuk eğitimi almamış olan oyuncu birçok dizide küçük roller almıştır.

Eda Ece 2003 yılında yayınlanan ve çok sevilen, Gani Müjde yapımı bir dizi olan ve Show Tv’de yayınlanan Hayat Bilgisi adlı dizide, 2004 yılında Aşkın Mucizeleri adlı dizide, 2009 yılında Bez Bebek adlı dizide, 2010 yılında Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy’un başrollerini paylaştığı Adını Feriha Koydum adlı dizide küçük rollerde oynamıştır. Oyuncu ayrıca 2010 yılında tarihi bir film olan Mahpeyker’de de rol almıştır.

Eda Ece, 2011 yılında bağlı bulunduğu Tümay Özokur cast ajansının önerisi sonucunda, Show Tv’de yayınlanan ve yine bir Gani Müjde yapımı olan bir dizi olan Pis Yedili isimli gençlik dizisinde rol almaya başlamıştır. Dizide Cimbom lakaplı karakteri canlandıran Eda Ece, Kadir Doğulu ile birlikte oynamaktadır.Eda-Ece

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*