Emre Kınay Vikipedi Kaç Yaşında

Emre Kınay Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Emre Kınay, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tiyatro ve sinema oyuncusu olan Emre Kınay, Dostlar Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatrosunda görev yapmıştır. Birçok dizi, televizyon filmi ve sinema filminde rol almış olan oyuncu, aynı zamanda tiyatro yönetmenliği de yapmaktadır. Sanatçı kızının adını taşıyan Duru Tiyatro topluluğunu da kurmuş ve halen daha bu tiyatro ile çeşitli oyunlar sahneye koymaktadır.

Emre Kınay’ı tüm Türkiye öncelikle Yılan Hikayesi adlı hikayede tanısa da oyuncunun en dikkat çeken dizisi İki Aile olmuştur. Bunun yanı sıra birçok farklı tiyatro oyununda başrol oynayan oyuncu Kara Sohbet adlı oyun ile 2006 yılında Afife Tiyatro Ödülleri’nde, Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünü almıştır. Ayrıca 2004 yılında İnşaat filmi ile 23. İstanbul Film Festivali kapsamında da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Emre-Kınay

Oyuncu 10’dan fazla dizide rol almıştır. Ancak İki Aile, Yılan Hikayesi, Esir Şehrin İnsanları ve Yeditepe İstanbul dizisi oldukça dikkat çekmiştir. Emre Kınay, 2013 yılında Temmuz ayında ise Güneşi Beklerken adlı diziyle izleyicilerle buluşacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*