Ezgi Mola Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Ezgi Mola Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli Boyu Kilosu

Ezgi Mola 29 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Günümüz yılına (2013) göre 30 yaşında olan ünlüler arasında yer almaktadır. Lise eğitiminden sonra ünlü oyuncu 2000 yılında Akademi İstanbul’da eğitimine başladı. Henüz 15 yaşında iken Kartal Tibet’in yönettiği Karate Can dizisinde rol aldı. Bu sayede ilk televizyon dizisi deneyimini yaşamış oldu.

Ezgi Mola bu diziden sonra girdiği sınavda başarılı oldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ‘ ni kazandı. Buradaki eğitimi 4 yıl sürdü. Bu arada Aydoğan Temel’den tiyatro eğitimi almaya başladı. Bu eğitim yaklaşık iki yıl kadar sürdü. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla bir tiyatro oyununa başladı. Çürük Elma adlı oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı.

2005 Kasım ayında BKM’ye katıldı. 2005 yılına Hırsız- Polis dizisinde oynadı. Bu dizi sayesinde çok geniş kitleler tarafından tanınmıştır. 2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın adlı filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde örnek aldığı kişilik ile Türkan Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakalamıştır. Ezgi Mola daha sonra oynadığı Canım Ailem dizisi ile seyircinin gönlünde taht kurmuştur. 2008 yılında Türkiye’ de bir ilke imza atan  Uğur Yücel’in yönettiği “Kolay Gelsin” adlı doğaçlama sit-com dizisinde rol aldı ancak bu proje beklenen başarıyı gösterememişti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*