Gökhan Türkmen Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Gökhan Türkmen Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

1997 yılında gitar çalmaya başlayan, 1983 İstanbul doğumlu olan Gökhan Türkmen, günümüz en çok sevilen pop sanatçıları arasında yer almaktadır.  2003 de Kocaeli üniversitesinde Endüstriyel Yönetim bölümünden mezun olan Gökhan Türkmen, ilk şarkısı büyük insan ile Türkiye’de bir anda meşhur olmuştur. İnternet tıklama rekoru kıran şarkısı 6 milyon kişiye sadece online yöntemlerle ulaşmış, sosyal medyada destek bulmuştur.

İrem Records etiketiyle dinleyicilerine ulaşan ve ilk albümünü 2008 de çıkarak Gökhan Türkmen, Dön, Yar Sen gibi parçalarıyla da popüleritesini arttırmayı başarmıştır. Biz Ayrıldık albümü ikinci albümüdür ve 2010’da piyasaya çıkmıştır.  Yılın en çok istek alan şarkılarına imza atan sanatçı, ‘’Bir Öykü’’,  ‘’Ayıp Ettin’’, ‘’Rüya’’ ve ‘’Biz Ayrıldık’’ şarkılarına klip çekmiştir. Deniz Sihapi, Engin Hepileri, Nora Tokhosseoyan gibi isimlerden destek aldığı bu parçalarla ününe ün katan Gökhan Türkmen dizi oyunculuğu deneyimini 2013 yılında İşler Güçler isimli dizinin finalinde rol alarak başarıyla tamamlamıştır.

2014 itibari ile 4 albümü bulunan sanatçı; 2008 yılında büyük insan, 2010 yılında biraz ayrıldık, 2012 yılında ara ve 2014 de ‘’ En baştan’’ isimli albümlerin sahibidir. Yapımcılık deneyimini ise Gri grup isimli bir müzik grubunun albümünü çıkararak yaşayan Gökhan Türkmen, müzikten kazandığını yine müziğe yatırım yaparak değerlendiren sanatçılar arasındadır. Bahadır Tatlıöz ile yaptığı Bedende ruh yokken isimli düet çok sevilmiş, günah şehri isimli şarkının klipinde başrol oynayarak sevenleriyle buluşmayı seçmiştir.

Gokhan Gokhan-Turkmen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*