Gülse Birsel Vikipedi Kaç Yaşında

Gülse Birsel Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Biyografi

Türkiye’nin en yaratıcı oyuncu ve senaristlerinden biri olan ve ayrıca en çok ismi karıştırılan ünlülerinden olan Gülse Birsel, 11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 71 doğumlu olan Gülse Birsel, yaşını hiç belli etmeyen ünlüler arasında yer alsa da günümüz yılına (2013) göre 42 yaşındadır.

Gülse Birsel, oyunculuğunun ve senaristliğinin yanı sıra gazetecilik, sunuculuk ve yazarlık yapmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Gülse Birsel daha sonra Amerika’da sinema üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Gülse-Birsel

Gülse Birsel özel hayatında ise kendisi gibi gazeteci olan Murat Birsel ile 1991 yılından itibaren evlidir. Gülse Birsel ile Murat Birsel’i tanıştıran isim ise yine kendileri gibi gazeteci arkadaşları olan Ayşe Arman olmuştur.

Gülse Birsel özellikle Avrupa Yakası’ndaki Aslı karakteriyle tüm Türkiye’nin tanıdığı ve sevdiği oyunculardan olmuştur. Avrupa Yakası uzun yıllar televizyonda yayınlanarak kült diziler arasında yerini almıştır.

Gülse Birsel’in senaristliğini yaptığı yeni dizisi olan ve Kanal D ekranlarında yayınlanan Yalan Dünya dizisinde Gülse Birsel, Deniz karakterini canlandırmaktadır. Deniz karakteri İzmir’den gelen genç bir oyuncudur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*