Gupse Özay Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Gupse Özay Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Gupse Özay, Avrupa Yakası gibi Türk televizyon tarihinin en önemli dizilerinden birinin senaristi olan ve şimdilerde Kanal D’de yayınlanan Yalan Dünya dizisinin senaristi ve oyuncusu olan Gülse Birsel’in televizyon seyircilerine tanıttığı bir oyuncudur. Oyuncu 30 Temmuz 1984 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olan Gupse Özay, uzun süre dizi setlerinde kamera arkasında çeşitli görevler almıştır.

Gupse Özay 2012 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Yalan Dünya dizisinde çok sevilen Nurhayat karakterini canlandırmaktadır. İlk dizisi olan Yalan Dünya’da önemli rollerden biri olan oyuncu, bu dizi öncesinde Beyaz Show için skeçler de yazmıştır. Dizinin 3. sezonunda da dizideki rolü devam eden oyuncu, bu dizi ile neredeyse tüm Türkiye tarafından tanınmıştır.

Gupse Özay geniş çevrelerce tanındıktan sonra birçok reklamcının da dikkatini çekmiştir. Son dönemlerde televizyonlarda sıklıkla dönen Dacia firmasının reklam yüzü olan oyuncu, dizide canlandırdığı Nurhayat karakteri ile oldukça başarılı bulunmaktadır. Oyuncuyu ileride çok daha farklı işlerde krşımıza çıkacak gibi görünüyor.

gupse-ozay

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*