Hatice Aslan Vikipedi Kaç Yaşında

Hatice Aslan Vikipedi Kaç Yaşında Kimdir

Türkiye’nin tecrübeli oyuncuları arasında yer almakta olan Hatice Aslan, 20 Şubat 1962 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Günümüz yılına (2013) göre 51 yaşında olan Hatice Aslan, yaşını belli etmeyen ünlüler arasında yer almaktadır.

Bu zamana kadar bir çok dizide, sinema filminde ve tiyatro oyununda rol almış olan Hatice Aslan, lise eğitimini Sivas Lisesi’nde tamamlarken lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda almıştır.

Önce İzmir Devlet Tiyatrosu’nda ilk profesyonel oyunculuk kariyerini başlatan Hatice Aslan daha sonra ise Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk hayatına devam etmiştir. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda ve sinema filmlerinde rol aldıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu’na geçen Hatice Aslan kariyerine orada devam etmiştir.

Hatice Aslan’ın rol aldığı diziler ve sinema filmleri; Vücut, Lale Devri, Ferhunde Hanımlar, Hürrem Sultan, Üç Maymun, Düğün Şarkıcısı, Hürrem Sultan, Kınalı Kar, En Son Babalar Duyar, Deli Balta, Elif’in Rüyaları gibi projelerde yer almıştır.

Hatice Aslan şu an Fox TV ekranlarında yer almakta olan Lale Devri dizisinde Zümrüt karakterini canlandırmaktadır. Son zamanlarda sette Tolgahan Sayışman ile ettiği kavgadan dolayı gündeme gelmiştir.

Hatice Aslan Foto Galeri

Hatice Aslan Hatice_Aslan Hatice-Aslan Hatice-Aslan-Ayak Hatice-Aslan-Çorap

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*