Hazal Kaya

Hazal Kaya Vikipedi Kaç Yaşında

Türkiye’nin güzel ve genç oyuncuları arasında yer almakta olan asıl uzun adı Leyla Hazal Kaya olan başarılı oyuncu, 1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep’de dünyaya gelmiştir. 90 doğumlu olan genç oyuncu günümüz yılına (2013) göre 23 yaşındadır.

1990 yılında Gaziantep’de dünyaya gelen güzel oyuncu, ilköğretimini Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda tamamlerken liseyi ise İstanbul’da İtalyan Lisesi’nde bitirmiştir. Daha sonra lisans eğitimine de İstanbul’da devam eden Hazal Kaya, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans Bölümü’nde eğitimine hala devam etmektedir.

Yaklaşık 16 yaşından beri ekranlarda olan Hazal Kaya bu zamana kadar bir çok gerek sinema filmi gerekse dizi projelerinde yer almıştır.

Hazal Kaya’nın rol aldığı yapımlar; Sıla, Taşların Sırrı, Acemi Cadı, Genco, Aşk-ı Memnu, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Adını Feriha Koydum, Son Yaz Balkanlar 1912, Mavi Dalga, Otostop, Bu Son Olsun, Ay Büyürken Uyuyamam, Çalgı Çengi, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm gibi yapımlarda yer almıştır.

Hazal Kaya Foto Galeri

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*