İlker Kaleli Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

İlker Kaleli Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kilosu Nereli

Kayıp Şehir adlı dizi ile ekranlar da yerini alan oyuncu kısa sürede ününe ün katmıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan bu dizi oyuncunu kısa sürede keşfedilmesine neden oldu. Bu dizi de İrfan rolünü alan oyuncunun dizinin bu kadar tutmasına katkısı çok büyüktür.

İlker Kaleli 1984 yılında doğmuştur. İstanbul doğumludur. İstanbul doğumlu olmasına rağmen eğitim için yurt dışına gidenlerdendir. Eğitim için Londra ‘ ya gitmiştir. Uzun yıllar Londra ‘ da yaşamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra şarkı yazarı olarak kariyerine devam etmeyi düşündü. Ancak birkaç kişi tarafından oyunculuk teklifi aldı. Bu teklifler sonrasında fikri oldukça değişmiştir.

Bu fikrinden dolayı Londra ‘ ya oyunculuk eğitimi almak için yurt dışın yerleşmiştir. İlker Kaleli 2011 yılında LAMDA’ dan mezun olmuştur. Bu mezuniyetten sonra Türkiye ‘ ye geri dönüş yapmıştır. Şu an kanal d ‘ de yayınlanan dizi de oynamaya devam etmektedir. Kayıp Şehir adlı dizinin başrol oyuncusudur. Bunun yanında birçok reklam filmi ve dizide de oynamıştır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*