İpek Tuzcuoğlu Vikipedi Kaç Yaşında

İpek Tuzcuoğlu Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

11 Kasım 1971 tarihinde İzmir’de doğan İpek Tuzcuoğlu, küçük yaşta bale eğitimi almaya başlamıştır. Küçük yaştan itibaren sahneye ilgi duyan oyuncu, İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından açılan ve oyuncu yetiştirmek üzere açılan sınavları kazanmış ve bir yıllık eğitimin ardından İzmir Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli olarak ilk oyununu oynamıştır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olan oyuncu, birçok televizyon ve sinema filmi ve dizilerde rol almıştır.

İpek Tuzcuoğlu birçok dizide rol almıştır. 1988 yılında Evlenme Cüzdanı, 1994 yılında Yukarı Karakısık, 1995 yılında Bizim Mahalle ve Umut Dünyası, 1996 yılında Anılarda Sevgili, 1997 yılında Mirasyediler, İntizar ve Kır Çiçekleri, 1998 yılında Hicran Yarası, Deli Divane ve Feride, 199 yılında Aşkın Dağlarda Gezer, 2001 yılında Cinlerle Periler ve Evdeki Yabancı dizilerinde rol alan oyuncunun patlama noktası 2002 yılında Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte rol aldığı Asmalı Konak dizisi olmuştur. Oyuncu ardından Ah Be İstanbul ve Köpek adlı dizilerde de rol almıştır.

Ölümsüz Karanfiller, Ona Sevdiğimi Söyle, Güle Güle, Asmalı Konak, Büyü ve Şans Kapıyı Kırınca adlı sinema filmlerinde de rol alan İpek Tuzcuoğlu, şimdilerde Show Tv’de yayınlanan Her Şey Yolunda Merkez isimli televizyon dizisinde de rol almaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*