Kemal Sunal Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Kemal Sunal Vikipedi Kimdir Kaç YaşındaKemal-Sunal

Kemal Sunal (11 Kasım 1944 – 3 Temmuz 2000)

Türkiye’nin en sevilen usta aktörlerinden birisi olan Kemal Sunal, 11 Kasım 1944 tarihinde Türkiye’nin İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir. Kemal Sunal, Türkiye’nin en büyük komedi oyuncusu ve tiyatrocularından biri olarak kabul edilmektedir. Genellikle filmlerde Türk halkını ve halkın durumunu konu alan Kemal Sunal, “Kemal Sunal Filmleri” kavramının yaratıcısı olmuştur.

Bir çok ünlü gibi Kemal Sunal’da Vefa Lisesi mezunudur. Tiyatroculuğa profesyonel olarak ilk olarak Kenterler Tiyatrosu’nda başlayan Kemal Sunal, daha sonra çeşitli tiyatrolarda da oyunculuk yapmıştır. Kemal Sunal’ın rol aldığı ilk sinema filmi Ertem Eğilmez’in yönettiği Tatlı Dillim adlı filmdir. Kemal Sunal bu filmde uzun boyundan dolayı basketbolcu karakterini canlandırmıştır.

Hababam Sınıfı filmindeki İnek Şaban karakteriyle tüm Türkiye’nin gönlüne taht kurmayı başaran Kemal Sunal, daha sonra Şaban karakterinin çok sevilmesi nedeniyle diğer filmlerinde de Şaban adını sıkça kullanmıştır.

Kemal_Sunal1974 yılında evlenen Kemal Sunal’ın Ali ve Ezo adında biri kız diğeri erkek olmak üzere iki çocuğu oldu. Günümüzde Ali Sunal ve Ezo Sunal babalarının yolundan giderek Türk televizyonlarının tanınan isimleri arasına girmeyi başarmıştır.

3 Temmuz 2000 tarihinde hayatını kaybederek sevenlerini yasa boğan Kemal Sunal, Balalayka filminin çekimi için Trabzon’a giderken uçağın kalkışından hemen önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir. Kemal Sunal’ın ölümünden sonra bir çok önemli isim Kemal Sunal’ın ne kadar önemli, değerli ve usta bir oyuncu olduğunun altını çizmiştir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*