Levent Ülgen Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Levent Ülgen Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli Boyu Kilosu

Türkiye’nin sevilen sinema, dizi ve tiyatro oyuncularından birisi olan Levent Ülgen, 8 Ağustos 1962 tarihinde Türkiye’nin Konya ilinde dünyaya gelmiştir. 62 doğumlu olan usta aktör Ömer Levent Ülgen, günümüz yılına (2013) 51 yaşında olan ünlüler arasında yer almaktadır.

Genellikle komedi dizilerinde ön plana çıkan Levent Ülgen, En Son Babalar Duyar dizisinin Kadir’i, Akasya Durağı’nın Sinan’ı olarak tüm Türkiye tarafından bilinmektedir demek kesinlikle doğru bir ifade olacaktır.

Levent Ülgen, Ankara İnönü Lisesi’ni bitirdikten sonra ODTÜ Fizik Bölümü’nü kazanmıştır ve oradan da mezun olmuştur. Daha sonra ise Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne giderek orada eğitim hayatını tamamlamıştır.

Levent Ülgen’in rol aldığı bazı dizi ve filmler; Akasya Durağı, En Son Babalar Duyar, Bizim Okul, Yılan Hikayesi, Bizim Evin Halleri, Görgüsüzler, Salih Kuşu

Levent Ülgen şu anda Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan “Salih Kuşu” dizisinde Salih ve Bahtiyar karakterlerini canlandırmaktadır.levent-ülgen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*