Mert Günok Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Mert Günok Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kilosu Nereli

Tam adı ile Fehmi Mert Günok olarak bilinmektedir. 1989 yılında Karabük ‘ te doğmuştur. Fenerbahçe ‘ de forma giyen milli kalecidir. Hem milli takımda hem de Fenerbahçe’de sergilediği performans ile futbol severlerin takdirini kazanmıştır.

Fenerbahçe PAF takımında yetişmiştir. Fenerbahçe de 2007 – 2008 sezonlarında A takıma yükselmiştir. Volkan Babacan ‘ ın takımdan ayrılması sonucunda Volkan Demirel ‘ in yanında Fenerbahçe de ikinci kaleci olmuştur. Mert Günok Volkan Demirel ‘ in sakatlandığı dönemler de takımın birinci kalecisi durumuna gelmiştir. 2013 – 2014 sezonuna da Volkan Demirel ‘ in cezası nedeni ile birinci kaleci olarak başlamıştır. Fenerbahçe ye önemli katkılarda bulunmuştur.

2012 – 2013 Türkiye Kupası ikinciliğini kazanmasındaki rolü oldukça büyüktür. Süper Kupa ‘ da Galatasaray ‘ a karşı oldukça güzel bir başarı sağlamıştır. Bu sezonda 1. Haftada Konyaspor’ a karşı ikinci haftasında ise Eskişehir Spor ‘ a karşı birer penaltı kurtarmıştır. Bu kurtardığı penaltılarla maçlara damgasını vurmuştur. Şu ana kadar resmi maçlarda kurtardığı penaltı sayısı ise 4 tanedir. Mert Günok başarısı daha da artacak bir kalecidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*