Mete Horozoğlu Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Mete Horozoğlu Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kilosu Nereli

Ekranların sevilen oyuncuları arasında yer almakta olan Mete Horozoğlu, 11 Ekim 1975 tarihinde Türkiye’nin başkenti olan Ankara ilinde dünyaya gelmiştir. Günümüz yılına (2013) göre 38 yaşında olan Mete Horozoğlu, başarılı oyunculuk ivmesiyle her geçen gün popülerliğini arttırmaktadır. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Ankara’da okudu. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2001 / 2003 yılları arasında Tiyatro Anadolu’da oyuncu olarak çalıştı. 2002 yılında İstanbul’a yerleşti. 2003 / 2004 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosun ‘da 2004 / 2005 sezonunda Çığır Sahnesi Oyuncuların ‘da 2005 / 2006 ve 2006/2007 sezonlarında Semaver Kumpanya okumak üzere tiyatrolar da çalıştı.

Ünlü tiyatrocu İstanbul ‘ a yerleştikten sonra televizyon çalışmalarına başlamıştır. Televizyon çalışmalarını yanı sıra sinemada da aktif ir şekilde rol almıştır. Çok yönlü olarak kendisini geliştirmek isteyen başarılı oyuncunun yıldızının parladığı dizi ise Öyle Bir Geçer Zaman Ki olmuştur. Burada oynadığı Soner karakteri sayesinde herkes tarafından tanınır hale gelmiştir. Dizinin ülke genelinde en çok izlenenler arasına girmesiyle de daha da tanınmıştır.

Canlandırdığı rol gerçekten herkes tarafından beğeni ile takip edilmiştir. Dizi ve gerçek hayatta oldukça farklı bir görüntüye sahiptir. Geçtiğimiz yıl evlenmiştir. Bu evlilikten bir çocuğu olmuştur. Oynadığı dizide de baba rolü olan Mete Horozoğlu gerçek hayatta da bu hayaline sahip olmuştur. Çocuk olduktan sonra hayatının düzene girdiğini ifade etmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*