Mine Tugay Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Mine Tugay Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Türkiye’nin sevilen genç ve güzel oyuncuları arasında yer almakta olan Mine Tugay, 28 Temmuz 1978 tarihinde Türkiye’nin Konya ilinde dünyaya gözlerini açmış ünlü oyunculardandır. Uzun yıllar boyunca tiyatro ile uğraşmış olan Mine Tugay aynı zamanda 2013 yılına göre 35 yaşındadır.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunu olan Mine Tugay, okulunu bitirdikten sonra çeşitli tiyatrolarda çalışıp bir çok tiyatro oyununda rol almıştır. Daha sonra televizyon dizilerinde rol almaya başlayan Mine Tugay, gelen çeşitli teklifler üzerinde oyunculuk üzerinde kendini geliştirmeyi başarmıştır demek kesinlikle doğru olacaktır.

Mine Tugay’ın rol almış olduğu bazı meşhur televizyon dizileri; Medcezir, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Beşer Beşer, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kapalı Çarşı, Sınıf, Gülbeyaz gibi dizilerde rol almıştır.

Aynı zamanda Mine Tugay yakın zamanda Star TV kanalında yayın hayatına başlayacak olan Medcezir dizisinde Ender karakterini canlandırmaktadır. Genç ve güzel oyuncuya televizyon dünyasında başarılar diliyoruz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*