Müge Boz Vikipedi Kaç Yaşında

Müge Boz Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Yeni neslin gözde bayan oyuncularından Müge Boz, 13 Nisan 1984 tarihinde doğmuştur. Müge Boz çocukluğunu İstanbul’da geçirmiştir. Öğrencilik döneminde müzik ve bale eğitimi de alan oyuncu, Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirmiştir. Ardından Norveç’ten kazandığı bir burs ile Strategic Desing ve Digital Photography eğitimini bu ülkeden alan Müge Boz ülkeye döndükten sonra birçok reklam filmi ve televizyon dizisinde rol almıştır.

Müge Boz, televizyon ekranlarında öncelikle reklamlarla giriş yapmış ve oldukça farklı markaların yüzü olmuştur. Dizi yapımcılarının da dikkatini çeken oyuncu, bu sektöre ilk olarak Melekler Korusun adlı Show Tv’de yayınlanan dizi ile giriş yaptı. Sonrasında Şüphe dizisinde rol alan Boz, farklı bir iş olan Karakol dizisinde de rol almıştır.

Müge Boz, Türk televizyonlarının komedi alanındaki en beğenilen dizilerinden biri olan Leyla ile Mecnun dizisinin 2. sezonunda oynamış ve ardından bu dizideki rolü sonlanmıştır. Oyuncu şimdilerde Ekin Türkmen ile birlikte Show Tv’de yayınlanan Aşk Emek İster adlı dizide rol almaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*