Murat Eken Vikipedi Kaç Yaşında

Murat Eken Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli

Beşiktaş Kültür Merkezi, Yılmaz Erdoğan tarafından kurulmuş bir merkezdir. Kısaca BKM olarak adlandırılan bu merkezden birçok oyuncu çıkmıştır. Murat Eken de bu merkezden çıkmış oyunculardan biridir. Oyuncu lise eğitimini Koç Lisesi’nde almış ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde makine mühendisliği eğitimi almıştır. Ancak eğitimini yarıda bırakıp ülkeye dönen genç oyuncu, bu noktadan sonra oyunculuk eğitimlerine yönelmiştir.

Murat Eken, Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümünde eğitim almış ardından usta tiyatrocu Haldun Dormen ve yine yılların oyuncusu Müjdat Gezen’in yönettiği birçok oyunda ve müzikalde rol almıştır. Birçok kez sahneye çıkan genç oyuncu, sonrasında BKM Mutfak ekibi ile yüzlerce kez sahneye çıkmış ve farklı projelere imza atmıştır.

Televizyon dizilerinde de rol alan oyuncu, 2006 yılında Hatırla Sevgili, 2007 yılında Ertelenmiş Hayatlar ve Kutsal Damacana, 2008 yılında Sınıf, 2009 yılında Neşeli Hayat, 2010 yılında Çok Film Hareketler Bunlar, 2011 yılında Aşağı Yukarı Yemişliler, 2012 yılında Düşman Kardeşler isimli yapımlarda rol almıştır. Murat Eken, şimdilerde Show Tv’de yayınlanmaya başlayan Salih Kuşu adlı dizide oynamaktadır.

Murat-Eken

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*