Nebahat Çehre Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Nebahat Çehre Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kilosu Nereli

Başarılı bir kariyere sahip olan deneyimli oyuncu Nebahat Çehre, 15 Mart 1944 yılında Samsun’da doğmuştur. Sinema oyunculuğu kariyeri başlamadan önce Nebahat Çehre 15 yaşındayken Türkiye güzeli seçilmiştir. Bir süre yakaladığı bu başarı ile mankenlik yapan Nebahat Çehre, 1962 yılında ilk kez profesyonel olarak bir sinema filminde rol almıştır.

Ünlü oyuncu 1966 yılında Yılmaz Güney ile evlendikten sonra kısa bir süre de olsa sinemaya ara verdi. İkili arasında yaşanan problemlerden dolayı ayrıldılar ve daha sonra Nebahat Çehre tekrar ekranlarda görünmeye başladı. Uzun yıllar boyunca büyük küçük birçok projede yer alan oyuncu ikin evliliğini yaptıktan sonra tekrar olarak ekranlara veda etmiştir. Bu evliliğini de bitirdikten sonra daha çok televizyon dizilerine ağırlık vermiştir. Evliliklerinde her ne kadar ekranlardan uzak kalsa da ünlü oyuncunun başarısında herhangi bir değişiklik olmamıştır.

Bir zamanların en iddialı filmlerinde rol olan başarılı oyuncunu son zamanlarda sadece dizilerde görülmektedir. Ünlü oyuncu kariyerine ilk olarak 1961 yılında Yaban Gülüm adlı sinema filminde rol alarak başlamıştır. Yılmaz Güney ile tanıştıktan sonra da hayatının büyük anlamda değiştiği görülmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*