Özge Ulusoy Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Özge Ulusoy Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Türk sinema ve dizi oyuncusu olan Özge Ulusoy, 28 Ekim 1982 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. 2003 Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda Türkiye ikinci olan güzel sanatçı  dünyanın en prestijli güzellik yarışması olan Kaianat Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiştir.

Bu kariyerlerinden sonra Türkiye’de yıldızı parlayan güzel oyuncu Özge Ulusoy, birçok ünlü isimlerin dikkatini çekmiştir. Birçok mankenlik ajansında çalışmaya başlayan oyuncu profesyonel model hayatına başlamıştır. Daha sonra bazı dizi ve sinema yapıtlarında görev almış ve oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2007 yılında Fox TV’de Senin Uğruna adlı dizide Rafet El Roman ile birlikte başrol oyunculuğunu üstlenmiştir.

Daha sonra Kanal D’de yayınlanan Türkiye’nin en uzun süreli polisiye dizisi Arka Sokaklar’da Yeliz Öğretmen karakterini canlandırmıştır. Bu başarılarından dolayı birçok dizi yapıtlarında görev alan güzel oyuncu daha sonra Ateşe Yürümek adlı dizide görev almıştır. 2011 yılında kendisinin ilk sinema filmi olan Kutsal Damacana Dracoola başrol görevi alan Özge Ulusoy, kariyerine başarılı bir şekilde  devam etmiştir. Halen Uğurkan Erez Ajansı’nda model olarak çalışmaktadır.

özge-ulusoy1 özge-ulusoy2 özge-ulusoy3

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*