Pelin Karahan Vikipedi Kaç Yaşında

Pelin Karahan Kimdir Kaç Yaşında

Kanal D ekranlarında yayınlanan Kavak Yelleri dizisindeki Aslı karakteriyle ünlenen güzel oyuncu Pelin Karahan, 16 Ekim 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya  gelmiştir. 84 doğumlu ünlüler arasında yer alan Pelin Karahan, günümüz yılına yani 2013 yılına göre 29 yaşındadır.

Pelin Karahanİlkokulu Arı Koleji’nde okuyan Pelin Karahan, ortaöğretimini ise Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Turizm bölümünden mezun olan Pelin Karahan, çalışmak için İstanbul’a geldiği zaman hayatını değiştirmeyi başladı. Hayatının dönüm noktalarından biri de Erberk Ajans’a kayıt olmasıdır. Erberk Ajans’a kayıt olduktan sonra Çağan Irmak’ın dikkatini çekip çeşitli reklam filmlerinde oynadı. Daha sonra Kavak Yelleri dizisi seçmelerine katılan Pelin Karahan, seçmeleri kazanarak Aslı rolü için seçilmeyi başardı.

2011 yılının Ekim ayında pilates öğretmeni Erdinç Bekiroğlu ile nikah masasına oturan Pelin Karahan’ın bu ani kararı magazin dünyasında çok konuşulmuştur.

Pelin Karahan’ın rol aldığı diziler; Kavak Yelleri, Mavi Kelebekler, Muhteşem Yüzyıl

Başarılı oyuncu Pelin Karahan, şu sıralar Star TV ekranlarında yayınlanmakta olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mihrimah Sultan karakterini canlandırmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*