Rasim Öztekin Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Rasim Öztekin Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Türkiye’nin sevilen ve tecrübeli oyuncuları arasında yer almakta olan Rasim Öztekin, 14 Ocak 1959 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumlu olan tecrübeli aktör Rasim Öztekin, günümüz senesine yani 2013 yılına göre 54 yaşında olan ünlüler arasındadır.

Liseyi İstanbul’un en köklü liselerinden biri olan Galatasaray Lisesi’nde okuyan Rasim Öztekin, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olarak tamamlamıştır. Daha sonra tiyatrolarda amatör olarak rol almaya başlayan Rasim Öztekin, Ferhan Şensoy’un tiyatro grubuna dahil olarak profesyonel oyuncular arasına girmeyi başarmıştır. Tüm bunlar ile birlikte Rasim Öztekin bugüne kadar bir çok kez en iyi erkek oyuncu ödülü ve en iyi yardımcı erkek oyuncu gibi ödüllerin sahibi olmuştur.

Rasim Öztekin’in rol aldığı bazı diziler ve sinema filmleri; Seksenler, Kabadayı, 72. Koğuş, Vay Arkadaş, Gelecekten Bir Gün, Geniş Aile, Güzel Günler, Suç Dosyası, Dolunay, Hırsız Polis gibi yapımlarda rol almıştır.

Rasim-Oztekin

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*