Serenay Sarıkaya Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Serenay Sarıkaya Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Türkiye’nin tescilli güzelleri ve genç oyuncuları arasında yer almakta olan manken ve oyuncu olan Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1991 tarihinde Antalya’da dünyaya gözlerini açmıştır. 91 doğumlu olan ünlüler arasında yer alan Serenay Sarıkaya 2013 senesine göre 22 yaşına girmiş ünlülerimizdendir.

Güzellik yarışmasında aldığı derece ile ünlenen Serenay Sarıkaya daha sonra Sinan Çetin gibi yapımcılar tarafından keşfedilerek televizyon dünyasına giriş yapmıştır. Serenay Sarıkaya bugüne kadar bazı dizilerde rol almıştır.

Serenay Sarıkaya’nın rol aldığı diziler; Limon Ağacı (Peri karakteri), Peri Masalı (Talya karakteri), Adanalı (Sofia karakteri), Lale Devri (Yeşim karakteri) gibi diziler Serenay Sarıkaya’nın rol aldığı bazı dizilerdendir.

Ayrıca Serenay Sarıkaya 2013 yılının Kasım ayında vizyona girecek olan sinema filmi Behzat Ç. Ankara Yanıyor adlı sinema filminde de rol almıştır.

Tüm bunlara ek olarak Serenay Sarıkaya çok yakın bir zamanda yani çok yakın bir tarihte Star TV kanalında yayın hayatına başlayacak olan med cezir dizisinde Çağatay Ulusoy ile birlikte rol alacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*