Sermiyan Midyat Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Sermiyan Midyat Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli Boyu Kilosu

sermiyan-midyatTürkiye’nin sevilen oyuncuları ve yönetmenleri arasında yer almakta olan Sermiyan Midyat, 2 Aralık 1974 tarihinde Türkiye’nin başkenti olan Ankara ilinde dünyaya gözlerini açmıştır. 1974 doğumlu olan başarılı sanatçı günümüz yılına (2013) göre 39 yaşındadır.

Sınavı kazanıp Nöbetçi Tiyatro’ya giren Sermiyan Midyat, burada Ferhan Şensoy, Tuncel Kurtiz, Derya Baykal ve Rasim Öztekin gibi önemli ve başarılı isimlerden tiyatro eğitimi almıştır.

Bir zamanların popüler dizisi olan Emret Komutanım dizisindeki Arıza Hamza rolüyle dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Sermiyan Midyat daha sonra ise bir çok televizyon dizisi ve sinema filmi gibi projelerde yer alarak halkın beğenisini kazanmaya devam etmiştir.

Sermiyan Midyat, Hükümet Kadın, Hükümet Kadın 2 ve Ay Lav yu gibi sinema filmlerinin hem başrol oyunculuğunu hem de yönetmenliğini ve senaristliğini yapmıştır.

Sermiyan Midyat’ın rol aldığı bazı televizyon dizileri ve sinema filmleri; Ay Lav Yu, Emret Komutanım, Hükümet Kadın, Kalbim Seni Seçti, Polis, Hanımeli Sokağı, Eve Dönüş, Pardon, Koçum Benim gibi yapımlarda yer almıştır.

Ayrıca Sermiyan Midyat, geçtiğimiz günlerde doğum gününü kutlayarak 39. yaşına girmiştir. (02.09.2013)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*