Timuçin Esen Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Timuçin Esen Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında Nereli Boyu Kilosu

Türkiye’nin sevilen dizi ve sinema oyuncuları arasında yer almakta olan Timuçin Esen, 14 Ağustos 1973 tarihinde Adana ilinde dünyaya gelmiştir. Adana doğumlu olan Timuçin Esen, günümüz yılına yani 2013 yılına göre 40 yaşındadır.

Aslen Niğdeli olan Timuçin Esen, Ankara TED Koleji’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde iki yıl okuyup Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne geçmiştir. Daha sonra ise yurt dışında ABD’de önemli kişilerden tiyatro ve sinema eğitimi almıştır.

Genellikle Hırsız Polis dizisinin polis karakteri olan Timuçin Esen, Hırsız Polis dizisinin yanı sıra Gurbet Kadını dizisinde de rol almıştır.

Ayrıca, Deliyle Geçen Gece, Yazı Tura, Gönül Yarası, Labirent, Kumun Tadı ve Senin Hikayen gibi sinema filmlerinde de yer almıştır.

Tüm bunlara ek olarak ise Timuçin Esen, bu zamana kadar rol aldığı sinema filmleri ve televizyon dizileri ile birlikte bir çok ödül kazanmıştır.

Timuçin Esen, şu sıralar Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Vicdan dizisinde başrol karakterlerinden birisini canlandırmaktadır.Timucin-Esen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*