Tolga Çevik Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Tolga Çevik Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli

Tolga Çevik, 12 Mayıs 1974 yılında İstanbul ilimizde dünyaya gelmiştir. Amerika’da başarılı bir eğitimden sonra Türkiye’ye dönmüş başarılı Türk tiyatro,sinema ve dizi oyuncusudur.

Amerika’da ki eğitimini tamamladıktan sonra ilk olarak Hadi Çaman Tiyatrosu’nda profesyonel hayatına başlamıştır. BKM oyuncusu olan başarılı sanatçı Tolga Çevik, genellikle bu şirketin yapımcılığını üstlendiği film,dizi ve oyunlarda rol alır. İlk olarak Avrupa Yakası adlı dizide Sacit kıral adlı karakteri canlandırmış izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur. Daha sonra bu diziden ayrılılarak kendi yapımı olan Komedi Dükkanı adlı komedi programına ağırlık vermiştir.Bu program bir süre TRT’de devam ettikten sonra 2010-2011 yıllarında Start Tv’ye kaldığı yerden devam etmiştir.

Birçok sinema,dizi ve oyunlarda görev alan başarılı sanatçı bu görevleri başarıyla tamamlamış ve birçok ödülü almayı hak kazanmıştır. Aldığı bazı ödüller şunlardır; Altın Kelebek Ödülü, 2.Antalya Televizyon Ödülü, En İyi Erkek Sanatçı Ödülü ve bunun gibi birçok ödülü sayabiliriz.

Başarılı komedyen Tolga Çevik, Türkiye’nin en sevilen ve en başarılı komedyeni Cem Yılmaz’ın kardeşi Özge Yılmaz ile evlidir. Bu beraberlikte bir kız ve bir erkek çocuğu sahibidir. Şu anda Komedi Dükkanı adlı program turnesiyle sanat hayatına devam etmektedir.

tolga-cevik1 tolga-cevik2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*