Tuğçe Kıltaç

Tuğçe Kıltaç Vikipedi Kimdir Kaç Yaşında

Tuğçe Kıltaç, 16 Mart 1983 İstanbul doğumlu dizi, tiyatro ve sinema oyuncusudur. Ünlü oyuncu çocukluk yıllarını geçirdiği İstanbul’da ilköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra üniversite eğitimi için Eskişehir’e giden Kıltaç Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Tuğçe Kıltaç lise dönemlerinde ve üniversitede birçok tiyatro oyununda rol almıştır.

Kariyerine ilk olarak 2002 yılında yayınlanmaya başlayan Samanyolu Tv dizisi olan Sırlar Dünyası dizisi ile başlayan Kıltaç bu dizide 2 yıl çalıştıktan sonra 2004 yılında gelen teklif üzerine Büyük Yalan isimli dizide Pınar rolünü canlandırmaya başlamıştır. 2004 yılında diğer bir tv dizisi olan Saçsaça Başbaşa isimli dizide rol almıştır.

Benden Baba olmaz dizisinde Beyza karakterini canlandıran ünlü oyuncu dönemin önemli dizilerinden birisi olan Kavak Yelleri isimli dizide 1 sezon rol almış ve bu dizide Selin karakterinde rol oynamıştır. Ece dizisinde Sema karakterini canlandıran güzel oyuncu bu dizinin ardından Ezel’de Rehber Öğretmeni oynamıştır. Romantik Komedi adlı sinema yapımında rol aldıktan sonra Yahşi Cazibe isimli dizide 2 sezon boyunca Gül isimli karakterde rol almıştır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*