Ümit Karan Vikipedi Kaç Yaşında

Ümit Karan Vikipedi

Bir dönem Galatasaray’da forma giymiş ve ismi efsaneleşmiş futbolcular arasında yer alan Ümit Karan, 1 Nisan 1976 tarihinde Almanya’nın Berlin kentinde dünyaya gelmiştir. Günümüz yılına (2013) göre 37 yaşında olan Ümit Karan bugüne kadar birçok takımda forma giyme imkanı bulmuştur.

Futbolculuk kariyerine Almanya’da Hertha Zehlendorf takımı ile başlayan Ümir Karan daha sonra sırasıyla; Türkiyemspor Berlin, Gençlerbirliği, Galatasaray SK, Ankaraspor (Kiralık), Galatasaray SK ve en son olarak ise Eskişehirspor’da forma giymiştir.

Ümit-Karan

Futbolculuk kariyerini sonlandırdıktan sonra yine son takımı olan Eskişehirspor’da sportif direktör olan Ümit Karan, o dönem şike davası kapsamı sonucunda mahkeme kararıyla tutuklanarak 5 ay hapis yapmıştır. Daha sonra Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası’nda yapılan değişiklerle Ümit Karan tahliye oldu.

Ümit Karan şu sıralar Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlenmiş olduğu 2013 Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında Ünlüler grubunda yarışmaktadır. Başarılı futbolcunun yarışmadaki performansı da rakiplerine göre oldukça iyi gözüküyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*